SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Zákaz používať pyrotechniku

 08.01.2024

ZÁKAZ používania zábavnej pyrotechniky

Vážení občania, od utorka 2.1.2024 je obmedzený predaj a celoročne zakázané používanie niektorých pyrotechnických výrobkov kategórie F2 a F3, ktorými sú petardy, zábleskové petardy, batérie petárd, batérie petárd s externou oporou, batérie zábleskových petárd,

batérie zábleskových petárd s externou oporou, výmetnice, míny, rímske sviece, rakety obsahujúce pyrotechnickú jednotku, ktorej hlavným efektom je hluk, a kombinácie obsahujúce ako prvok petardy alebo zábleskové petardy.

Ostatná zábavná pyrotechnika sa môže používať 31. decembra od 18.00 do 24.00 h a 1. januára od polnoci do 2.00 h. Používať sa bude môcť na miestach minimálne 250 metrov od nemocníc, liečební, hospicov, domovov ošetrovateľskej starostlivosti, zariadení sociálnych služieb, karanténnych staníc, útulkov a záchranných centier pre zvieratá, veterinárnych kliník s časťou na hospitalizáciu zvierat či zoologických záhrad alebo zariadení na záchranu chránených živočíchov. Ostatná zábavná pyrotechnika sa môže používať v období od 2. januára do 30. decembra iba s predchádzajúcim súhlasom obce na základe písomnej žiadosti o súhlas na použitie pyrotechnických výrobkov.

Žiadame Vás o dodržanie zákona a vyzývame k ohľaduplnosti voči deťom, starým ľuďom a zvieratám. Predovšetkým do rúk detí a mládeže pyrotechnika akéhokoľvek druhu vôbec nepatrí. V prípade porušenia môže orgán Policajného zboru uložiť pokutu 100 eur. Obec môže uložiť pokutu v priestupkovom konaní od 500 do 2 000 eur.


Zoznam aktualít: